Ten bilet może być Wasz! Rusza II edycja konkursu „Kierunek Bruksela”! - Sekretariat ds. Młodzieży Ten bilet może być Wasz! Rusza II edycja konkursu „Kierunek Bruksela”! - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Ten bilet może być Wasz! Rusza II edycja konkursu „Kierunek Bruksela”!

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w drugiej edycji konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Kierunek Bruksela”!

Wyłonimy 45 laureatów, którzy otrzymają nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza:  bilet na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd zorganizujemy w dniach 8-11 września 2024 r. Pokrywamy koszty przejazdu autokarem, noclegów, wyżywienia i biletów wstępu do najważniejszych unijnych placówek i atrakcji w Brukseli!

Testy konkursowe będą przeprowadzone w okresie od stycznia do maja 2024 r. w szkołach, które zgłoszą swój udział na obowiązującym formularzu (znajdziecie go w załącznikach!). 

Do uczestnictwa zapraszamy uczniów, którzy na dzień przed odebraniem nagrody tj. 7 września 2024 r. będą mieli ukończone 18 lat. W każdej  z piętnastu zgłoszonych szkół przeprowadzimy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, a 3 uczniów z najwyższymi wynikami otrzyma swoje wymarzone bilety.

Regulamin tegorocznej edycji konkursu i formularze zgłoszeniowe znajdują się w poniższych załącznikach.  Można je także otrzymać na mailowy wniosek szkoły lub nauczyciela skierowany pod adres mlodziez@wzp.pl 

Uwaga! Zgodnie z regulaminem konkursu, decyduje kolejność zgłoszeń szkół! 

W ramach konkursu przeprowadzimy w Waszej szkole warsztaty „Demokracja w Praktyce” nieodpłatnie organizowane przez Sekretariat ds. Młodzieży, które mają na celu pobudzenie młodzieży do aktywności społecznej  i zachęcenie do podejmowania decyzji i działań w swoim otoczeniu.  Warsztaty są prowadzone przez doświadczoną trenerkę z Uniwersytetu Szczecińskiego, przy zastosowaniu metod edukacji poza formalnej takich jak praca w grupach, dyskusja, burze mózgów, wyrażanie opinii, głosowanie.

Spotykamy się w Waszej szkole. Terminy przeprowadzenia konkursu uzgadniamy indywidualnie ze szkołami. Czas trwania konkursu i warsztatów to łącznie 3 godziny zegarowe (około 180 minut).

 

Jeśli macie pytania, służymy informacją: mlodziez@wzp.pl oraz tel. 91 421 1283 lub 91 421 1282

Czekamy na Wasze zgłoszenia 🙂

Regulamin Konkursu Kierunek Bruksela 2024

Załącznik nr 1 Kierunek Bruksela – Karta zgłoszenia 2024

Załącznik nr 2 Kierunek Bruksela Zgody 2024

Załącznik nr 3 Kierunek Bruksela – Formularz zgłoszeniowy 2024

 

 

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl