O nas - Sekretariat ds. Młodzieży O nas - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

O nas

Sekretariat ds. Młodzieży

Zachęcamy młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu obywatelskim i społecznym. Umożliwiamy zaangażowanie się w projekty, akcje i wolontariat. Organizujemy wymiany młodzieżowe. Prowadzimy warsztaty i szkolenia. Wspieramy Rady Młodzieżowe. Nasze działania kierowane są do młodzieży w każdym wieku (według prawa europejskiego młodzieżą jesteśmy do 35 roku życia!)

 

Pomagamy organizacjom młodzieżowym i nieformalnym grupom młodzieży

Pomagamy w realizacji pomysłów i wspieramy młodzież w realizowanych działaniach. Jak zrealizować swój pomysł? Jak być liderem? Z kim współpracować? Opowiedz nam o swoim pomyśle, a my postaramy się pomóc.

 

Wspieramy rady młodzieży województwa zachodniopomorskiego

Członkowie rad wybierani są spośród młodzieży i są także przedstawicielami stowarzyszeń, samorządów szkolnych i akademickich oraz młodzieżowych rad miast. Dzięki radzie młodzi ludzie mogą mieć większy wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Ty też możesz zostać członkiem rady! W Twojej okolicy nie ma rady? Napisz do nas!

 

Wspieramy Młodzieżowy Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego

Jesteśmy odpowiedzialni za koordynację projektu. Oznacza to, że organizujemy wybory do Rady i wspieramy Radnych merytorycznie i organizacyjnie.

 

Wspieramy informacyjnie w kwestii funduszy

Prowadzimy warsztaty na temat możliwości pozyskiwania środków na realizację pomysłów i wydarzeń dla młodzieży. Brzmi skomplikowanie? To nic, służymy radą w sprawach dotyczących projektów grantowych.

 

Organizujemy projekty międzynarodowe, korzystamy z programów unijnych

Realizujemy międzynarodowe projekty w Szczecinie i województwie, organizujemy projekty z zagranicznymi partnerami, m.in.: Niemcami, Norwegią, Francją, Włochami, Bułgaria, Holandią. Dowiedz się jakie projekty aktualnie prowadzimy.

 

Realizujemy Wolontariat Europejski w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

Chcesz rozwinąć swoje pasje pracując w międzynarodowym zespole? Interesuje Cię kultura jakiegoś kraju? Chcesz dowiedzieć się jak się tam żyje? Pomyśl o wolontariacie europejskim. Pomożemy Ci w znalezieniu projektu i w kwestiach formalnych związanych z wyjazdem.

 

Prowadzimy Punkt Informacyjny Eurodesk i Europe Direct-Szczecin

Szukasz ciekawego szkolenia? Chcesz być aktywny? A może zastanawiasz się jakie masz prawa jako Europejczyk? Odezwij się. Prowadzimy Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk w Szczecinie i Europe Direct – Szczecin.

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl