Współpraca międzynarodowa i wymiany młodzieży - Sekretariat ds. Młodzieży Współpraca międzynarodowa i wymiany młodzieży - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Współpraca międzynarodowa i wymiany młodzieży

 

Pierwszy wyjazd na zagraniczną konferencję, pierwszy udział w warsztatach międzynarodowych, nowe zagraniczne znajomości, przełamanie barier językowych, łamanie stereotypów… to wszystko bywa bardzo inspirujące i motywujące. Młody Europejczyk ma wiele możliwości w dzisiejszych czasach.  

 

Dlatego, oprócz realizacji licznych inicjatyw lokalnych i regionalnych, Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego przywiązuje dużą wagę do tworzenia możliwości aktywnego udziału młodzieży w atrakcyjnych działaniach międzynarodowych.

 

Dzięki ciągłemu poszerzaniu horyzontów i dbania o relacje z zagranicznymi partnerami, możemy realizować nie tylko projekty własne (w których jest partnerem wiodącym – z ang. lead partnerem), ale także przystępować do projektów inicjowanych i przez inne jednostki: NGO-sy, instytucje lub firmy zza granicy. Zachęcamy młodych mieszkańców Pomorza Zachodniego do udziału w tych projektach. Znajdziecie tu listę realizowanych obecnie.

 

Jesteśmy partnerem w wymianach młodzieżowych, które wspieramy ze środków własnych oraz akredytowaną organizacją Erasmus+.

 

Zachęcamy Was także do poszukiwania informacji na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, przyszłości unijnych programów, europejskiego wolontariatu, staży i grantów międzynarodowych, które są dla Was dostępne.

W tym pomoże Wam Punkt EUROPE DIRECT Szczecin oraz Eurodesk Polska – baza informacji dla wszystkich, którzy myślą o zdobywaniu doświadczeń za granicą, szukają źródeł finansowania i możliwości współpracy międzynarodowej.

Oba punkty są prowadzone przy Sekretariacie ds. Młodzieży. Zapraszamy!  

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl