Europejski Tydzień Młodzieży 2019 - Sekretariat ds. Młodzieży Europejski Tydzień Młodzieży 2019 - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

                                                            

Weź udział w Europejskim Tygodniu Młodzieży! Już w maju będziesz mógł poczuć, że Szczecin jest stolicą Europy!

 

Młodzież szykuje dla ciebie unikatowe wydarzenie. W dniach 9 – 13 maja 2017 Szczecin będzie naładowany europejską energią! Wsiądź do Busa Erasmusa +,  weź udział w obchodach Dnia Europy i poznaj daNUTĘ – konkurs dla młodych muzyków. A może masz mnóstwo ciekawych pomysłów? Nie wahaj się i opowiedz o nich politykom podczas spotkania, które organizujemy specjalnie dla ciebie!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

 

Europejski Tydzień Młodzieży 2017 w Szczecinie

09-13.05.2017

 

Harmonogram wydarzenia*:

 

Dzień Europy

Kiedy? 09.05.17r. Wtorek
O której? Godzina 12:00 – 14:00
Gdzie? Muzeum Narodowe w Szczecinie ul. Staromłyńska 27 / Wały Chrobrego


Jak co roku, 9 maja, obchodzimy Dzień Europy. W tym roku świętujemy na Wałach Chrobrego!

We worek, 9 maja, od godziny 12:00 zapraszamy wszystkim do Muzeum Narodowego, gdzie będziemy hucznie obchodzić kolejny Dzień Europy!

12:00 – 12:30 Europejskie czytanie z FiKą

Spotkanie z europejską bajką poprowadzi Małgorzata Narożna, właścicielka kluboksięgarni dla dzieci FiKa. Poprzez wspólne czytanie pokażemy baśniowe obrazy literatury europejskiej. Spotkanie połączone będzie z dyskusją z najmłodszymi – porozmawiamy o różnorodności kultury europejskiej, tolerancji i lokalnej tożsamości.

Napiszemy także życzenia dla Europy, które przyczepimy do kolorowych balonów i z Wałów Chrobrego wypuścimy je w niebo!

12:30 – 14:00 Naukowy Dzień Europy

Dzień Europy z Szalonym Profesorem! Kuchnia molekularna, stawianie włosów dęba, mieszanie kolorów – to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez szalonego naukowca. Nie może Was zabraknąć!

 

Mobilny Eurodesk

Kiedy? 10.05.17r. Środa
O której? Godzina 10:00 – 14:00
Gdzie? Miasto Szczecin

10 maja konsultantki i wolontariusze Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk w Szczecinie wsiądą na rowery miejskie…

…(a dokładnie Bike S_Szczeciński Rower Miejski) i będą rozwozić informacje – o wolontariacie, studiach, pracy za granicą. Odbiorcy informacji poznają ważne słowa na literę ,,E” – dowiedzą się czym jest sieć Eurodesk i co to jest program Erasmus+, który obchodzi w tym roku swoje 30-lecie w Europie. Tego dnia odwiedzimy chętne grupy szkolne, pozaszkolne, studentów i porozmawiamy z napotkanymi przechodniami.

Chęć goszczenia Mobilnego Eurodesku należy zgłosić mailowo najpóźniej do 4 maja, godz. 13:00 na adres mailowy msamul@wzp.pl (podając swój numer kontaktowy, miejsce, do którego zapraszamy i proponowaną godzinę goszczenia konsultantek).

Tematyka 45-min. spotkań do wyboru:

– Mobilna młodzież z programem Erasmus+

– Wolontariat europejski dla każdego

– Studiowanie za granicą

– Poznaj Europass CV

 

„Polityka na młodych językach” – panel dyskusyjny z politykami

Kiedy? 12.05.17r, Piątek
O której? Godzina 13:00 – 15:00
Gdzie? Zamek Książąt Pomorskich, sala Anny Jagiellonki, ul. Korsarzy 34

 

„Polityka na młodych językach” to panel dyskusyjny na którym młodzież będzie miała okazję spotkać się i porozmawiać z politykami i przedstawicielami Władz Samorządowych.

Podczas dyskusji poruszane będą 4 tematy, które są wynikiem wcześniej przeprowadzonej przez młodzież diagnozy środowiskowej. W spotkaniu weźmie udział młodzież z województwa zachodniopomorskiego reprezentująca Radę Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, rady młodzieży, organizacje pozarządowe i inne grupy młodzieżowe formalne i nieformalne. Panel ma na celu stworzenie przestrzeni wymiany myśli między młodzieżą a decydentami i osobami odpowiedzialnymi za politykę regionalną i młodzieżową.

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusji, albo razem z młodzieżą od czwartku pracować nad jej tematami – zgłoś się na mail echmielewska@wzp.pl

 

„daNuta” – Konkurs Zespołów Młodszego Sortu ELIMINACJE

ELIMINACJE

Kiedy? 12.05.17r, Piątek
O której? Godzina 17:00 – 21:00
Gdzie? Piwnica Kany, pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

FINAŁ

Kiedy? 13.05.17r, Sobota
O której? Godzina 18:00 – 21:00
Gdzie? Piwnica Kany, pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

 

Znacie daNUTĘ? daNUTA kiedyś była młoda i zdolna. Teraz jest tylko zdolna i nie może już dłużej być twarzą młodych muzyków. Kto zajmie jej miejsce? Zmierz się z daNUTĄ i zostań zwycięzcą Konkursu Zespołów Młodszego Sortu!

daNUTA – Konkurs Zespołów Młodszego Sortu to przegląd muzyków, którzy grają razem od niedawna, tworzą własne utwory, pochodzą z województwa zachodniopomorskiego i chcą zawalczyć o wydanie profesjonalnej epki. Do eliminacji jury zakwalifikuje osiem najlepszych zespołów, które 12 maja staną na scenie Piwnicy Kany, aby zaprezentować się na żywo. 13 maja odbędzie się koncert finałowy, podczas którego poznamy zwycięzcę daNUTY! Oprócz nagrody głównej w postaci możliwości nagrania profesjonalnej epki, przewidziana jest także nagroda publiczności. Nie preferujemy żadnego konkretnego gatunku muzycznego ani stylu, w jakim gracie – daNUTA czeka na Was wszystkich! Do zobaczenia 12 i 13 maja w Piwnicy Kany!

 

* Harmonogram może ulec zmianie

 

Organizatorzy:

 

Partnerzy:

                

        

Współpraca:

                                                        

 

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Pana Marszałka Olgierda Geblewicza

 

Oraz Narodowej Agencji Programu Erasmus +

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl