Konferencja Młodzieży #bezpieczeństwoonline #bezpieczeństwoinlife - Sekretariat ds. Młodzieży Konferencja Młodzieży #bezpieczeństwoonline #bezpieczeństwoinlife - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Konferencja Młodzieży #bezpieczeństwoonline #bezpieczeństwoinlife

 
# bezpieczeństwoonline # bezpieczeństwoinlife to tytuł konferencji, którą zorganizowaliśmy dla młodzieży 24 września br. wraz ze Stargardzkim Starostwem Powiatowym. W konferencji i warsztatach udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z klasy o profilu cyberbezpieczeństwo. Mieli oni możliwość spotkania i dyskusji z gośćmi specjalnymi:
# Panią Iwoną Wiśniewską Starostą Stargardzkim, która opowiedziała jak radzić sobie z hejtem internetowym jako osoba prywatna jak i osoba publiczna.
# Panem Przemysławem Mazkiem Kierownikiem Katedry Kryminologii WSH TWP – który poprowadził warsztaty w ramach projektu Demokracja w Praktyce pt: „Czy internet jest bez jakichkolwiek granic?”.
# Panem Apoloniuszem Kurylczykiem Prezesem Zachodniopomorskiego WOPR-u prezentującym najnowsze dane i informacje na temat sposobu udzielania pierwszej pomocy i objaśniającym jak ważne jest szybkie podjęcie akcji resuscytacji przed przyjazdem ratowników. W linkach pod postem podajemy Wam dostęp do tych informacji.
Piekło Internetu to niezwykły projekt gry planszowej, którego młodzi twórcy przyjechali z Koszalina i zaprezentowali swoją pracę nad projektem począwszy od motywacji do stworzenia gry, poprzez pracę nad grafiką i zasadami, znalezienie wydawcy i sponsorów, aż po dystrybucję 457 egzemplarzy do 30.000 podopiecznych z placówek szkolnych i opiekuńczych w całym kraju.
Młodzież brała udział w ekscytujących zawodach udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na koniec konferencji.
Bezpieczni online & inlife !

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl