Warsztaty - Sekretariat ds. Młodzieży Warsztaty - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Warsztaty

 

Serdecznie zapraszamy młodzież i pracowników młodzieżowych na warsztaty rozwojowe, które organizujemy w ramach większych wydarzeń. Zajęcia są prowadzone metodami aktywnymi i opierają się na zasadach edukacji pozaformalnej. Zwykle warsztat trwają 3 godziny zegarowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Oferujemy także warsztaty prowadzone przez pracowników Sekretariatu ds. Młodzieży dla grup młodzieży, w tym młodzieżowych rad miast i gmin, młodzieżowych organizacji pozarządowych oraz samorządów uczniowskich z województwa zachodniopomorskiego.

 

Oferta warsztatów dla grup młodzieży

Młodzieżowych Rad Miast i Gmin, Młodzieżowych Organizacji Pozarządowych, Samorządów Uczniowskich

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego prowadzi regularnie warsztaty, szkolenia i spotkania z młodzieżą, rozwijając ich kompetencje i umiejętności. W naszej ofercie szkoleniowej znajdują się zajęcia zawierające elementy edukacji pozaformalnej oraz aktywne metody angażujące uczestników. Edukacja pozaformalna opiera się na doświadczeniu i działaniach praktycznych uczestników. Proponowane tematy przydadzą się zarówno uczniom klasy, jak i młodzieżowej radzie czy grupie młodzieży, która wspólnie pracuje nad projektem społecznym czy kulturalnym. Przeciętny czas szkolenia to trzy godziny zegarowe. W razie potrzeby możemy dostosować długość zajęć do Państwa potrzeb. Zajęcia możemy przeprowadzić dla grupy minimum 10 osobowej (maksimum 25 osobowej).

 

Standardy funkcjonowania młodzieżowych rad

To szkolenie jest przeznaczone dla młodzieżowych rad miast i gmin, które rozpoczynają nową kadencję. Zostaną na nim przedstawione podstawowe informacje na temat ram funkcjonowania młodzieżowych rad oraz ich funkcji w lokalnej społeczności. Młodzi radni poznają także dobre praktyki i pożyteczne źródła informacji. 

 

Warsztaty integracyjne

Czujecie, że w Waszej grupie brakuje integracji i tego czegoś, co popchnie Was do wspólnego działania? Możemy to zmienić! W ramach zajęć proponujemy szereg ciekawych ćwiczeń grupowych, dzięki którym na pewno poznacie się lepiej. 

 

Współpraca w grupie

Współpracować, ale jak? Ćwiczenia i gry, które pozwolą uczestnikom lepiej się poznać oraz sprawić że będą efektywniej wspólnie pracować. Poza doświadczaniem na sobie samym jak się współpracuje, na zajęciach podyskutujemy na temat tego co jest potrzebne aby zespół prawidłowo funkcjonował.

 

Metody badania potrzeb społeczności lokalnej

W jaki sposób pytać otoczenie, by dowiedzieć się jakie są jej potrzeby? Na tych zajęciach dowiecie się jak zaprojektować ankietę, co to jest badanie focusowe, czy spacer badawczy, a dzięki poznanym metodom łatwiej zaplanujecie działania. 

 

Widoczność młodzieżowej rady

Na warsztatach dowiecie się jak pokazywać działalność mrm, by społeczność lokalna ją zauważała. Poznacie metody bezkosztowego wzmacniania widoczności, przekonacie się, ze istnieje wiele kanałów, którymi możecie się komunikować.

Warsztaty mogą odbyć się w naszej siedzibie lub w Państwa miejscowości w ustalonym wspólnie terminie (dni robocze). Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy, który prosimy wypełnić w przypadku Państwa zainteresowania skorzystania z warsztatów. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mlodziez@wzp.pl

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY_WARSZTATY MRM

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl