Eko przygoda z przyrodą nad wodą już za nami - Sekretariat ds. Młodzieży Eko przygoda z przyrodą nad wodą już za nami - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Eko przygoda z przyrodą nad wodą już za nami

Gdzie można spotkać fokę obrączkowaną i morświna? Czym żywi się foka szara? Jakie zwierzęta zamieszkują strefę brzegową Zatoki Pomorskiej? Czy w Bałtyku żyją foki pospolite? Dlaczego woda ma inny kolor w Zalewie Kamieńskim a inny w Zalewie Szczecińskim? Czy w kropli wody można ujrzeć życie? Jak chronić wodne środowisko i jak pomóc europejskiej przyrodzie?

Na te i inne pytania z łatwością odpowiedzą już uczestnicy „Eko przygody z przyrodą nad wodą” – ekologicznej imprezy edukacyjnej Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Partnerami w sobotę 6 sierpnia 2022.

Oprócz eksperymentów, quizów, zagadek i ciekawostek, na uczestników czekała też kreatywna strefa wodnych inspiracji, w której powstawały piękne wietrzne dzwonki, ekologiczne pływające łódki i mini zalewy w słoikach. Wszystko to mogliście zrobić z materiałów w pełni ekologicznych, w większości pochodzących z okolicznych wód i plaż.

To było fantastyczne popołudnie! Pogoda jak na zamówienie, uśmiechnięte twarze, przyjemna atmosfera i wspaniałe widoki na Zalew Szczeciński i przystań im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w Stepnicy.

Dziękujemy młodzieży Pomorza Zachodniego! Cieszymy się, że przyszliście i przyjechaliście na nasze wydarzenie edukacyjne razem z przyjaciółmi i rodzinami. Fajnie, że każdy z Was znalazł w eko przygodzie coś ciekawego dla siebie. Widzieliśmy jak wielką radość sprawiało Wam odbieranie eko certyfikatów i naszych nagród – butelek sportowych wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i biodegradowalnych!

Żyjemy w pięknym i bardzo ważnym regionie. Pamiętajcie, by dbać o to, bez czego nie będziemy wstanie tutaj żyć. Angażujcie się zawsze, gdy to możliwe!

Dziękujemy wszystkim osobom, którym spodobał się nasz pomysł i które pomogły w organizacji „Eko przygody z przyrodą nad wodą”, w szczególności naszym Partnerom:

– Dyrekcji i pracownikom Wolińskiego Parku Narodowego,

– Koordynatorowi i wolontariuszom Błękitnego Patrolu WWF,

– Dyrekcji i animatorkom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy.

Współpraca z Wami to prawdziwa przyjemność!

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl