Aktualności z projektu CROWDFUNDMATCH - Sekretariat ds. Młodzieży Aktualności z projektu CROWDFUNDMATCH - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Aktualności z projektu CROWDFUNDMATCH

W latach 2012-2018 crowdfunding był jednym z najszybciej rozwijających się narzędzi finansowych. Szansą dla młodych start-upów, głównym źródłem finansowania niektórych inicjatyw gamingowych, sportowych i kulturalnych. Pozwolił na rozwinięcie młodych obiecujących biznesów.

Jaki jest crowdfunding teraz? Jak wykorzystać jego potencjał inwestycyjny i połączyć otrzymane z niego środki z funduszami publicznymi? Na to pytanie odpowie projekt CROWDFUNDMATCH, który Sekretariat ds. Młodzieży realizuje w imieniu Województwa Zachodniopomorskiego, jako jedyny polski partner projektowy. Towarzyszą nam udziałowcy – zachodniopomorskie firmy i instytucje, które mogą wnieść do projektu swoje doświadczenia, zaopiniować część efektów prac i wspólnie korzystać z efektów projektu.

W kwestii efektów – jednym z pierwszych była szczegółowa analiza rynku crowdfundingu w Polsce, a jej produktem jest raport, który tu publikujemy. Zachęcamy do pobierania i lektury:

Do pobrania: Crowdfunding w Polsce_raport 2023_PL 

Jeżeli miałaś/miałeś swoje doświadczenia z finansowaniem społecznościowym i masz ochotę się nim podzielić, napisz do nas.

 

Co dalej?

W projekcie współpracujemy z partnerami z Włoch, Słowenii, Hiszpanii, Grecji, Belgii, Holandii, Litwy i Rumunii.

W marcu 2024 zabieramy zachodniopomorskich udziałowców do Hiszpanii, by poznać najciekawsze przykłady współdziałania europejskich platform crowdfundingowych z samorządami regionalnymi i lokalnymi. Poznamy osoby, które zaplanowały i wdrożyły najbardziej inspirujące inicjatywy sfinansowane łącznie z crowdfundingu i europejskich funduszy publicznych.

Polecamy także: JOINT REPORT of partners crowdfunding markets_final – analiza rynków crowdfundingu w państwach partnerskich – wspólne opracowanie do pobrania w formacie pdf lub do ściągnięcia ze strony https://www.interregeurope.eu/crowdfundmatch/library

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl