Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Dodano: 13 sie 2016

Podróżuj tego lata po UE

Masz ukończone 18 lat? Unia Europejska ma dla ciebie coś specjalnego. W ramach unijnej inicjatywy możesz zawalczyć o jeden z 15 tys. biletów i nawet przez miesiąc podróżować bezpłatnie po Europie. Nabór już się rozpoczął i będzie trwać do 26 czerwca b.r. do godz. 12.00.

W ramach unijnej inicjatywy młodzi ludzie będą mogli podróżować indywidualnie lub w grupach do max. 5 osób. Podróż ma odbywać się przede wszystkim koleją, alternatywnie autobusem, promem lub samolotem w szczególnych przypadkach. Do tego wybrani uczestnicy muszą odbyć podróż w okresie między 9 lipca a 30 września 2018 r. i mogą podróżować max. 30 dni do najwyżej czerech krajów. 

Jak się zgłosić?

Kandydaci muszą podać swoje dane osobowe oraz szczegóły planowanej podróży. Do tego każdy kandydat weźmie udział w quizie, który będzie zawierał 5 pytań dotyczących Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, unijnych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. A na koniec kandydaci zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytanie dotyczące ile osób weźmie udział w tym projekcie. 

Komisja Europejska chciałaby także, aby młodzi podróżnicy opowiedzieli o swoich podróżach i doświadczeniach, dlatego wszyscy uczestnicy będą należeć do społeczności DiscoverEU i staną się ambasadorami tej inicjatywy. Będą także zachęcani by swoje relacje z podróży umieszczali na portalach społecznościowych. 

Zgłoszenie i więcej informacji na stronie:

Europejski Portal Młodzieżowy: Zgłoś się

Newsletter

Bądź na bieżąco!

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl