Eurolekcje w 2021 roku - Sekretariat ds. Młodzieży Eurolekcje w 2021 roku - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Eurolekcje w 2021 roku

W 2021 planujemy wprowadzić na stałej oferty prowadzenie eurolekcji w trybie online. Wszystkie ze wskazanych tematów realizujemy zdalnie. Lekcja może trwać 45 lub 90 minut.

Nadal realizujemy specjalną Eurolekcję ,,Papiery do kariery”, podczas której uczestnicy dowiadują się, jak prezentować swoje kwalifikacje przy pomocy dokumentów Europass, jak rozpoznawać swoje umiejętności i poznają edytor-on line, który w prosty sposób pozwala na stworzenie CV. Zajęcia są prowadzone w ramach ogólnopolskiego projektu, o którym więcej przeczytacie tutaj.

Formularz zgłoszeniowy dla szkół ponadgimnazjalnych / grup młodzieży znajduje się tutaj: formularz zgloszeniowy_eurolekcje_papiery do kariery

O tych warsztatach powstał specjalny filmik – zapraszamy do obejrzenia – kliknij tutaj.

 

Inne proponowane przez nas tematy lekcji to:

  • EUROWOLONTARIAT – lekcja poświęcona jest możliwościom pracy społecznej za granicą. Wolontariat w innym kraju to sposób na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie nowych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, podszlifowanie języka obcego. W trakcie lekcji uczniowie zastanawiają się, czym jest wolontariat, analizują najważniejsze zagadnienia związane z wolontariatem zagranicznym i poznają wybrane programy wolontariatu za granicą. Na koniec dowiadują się, gdzie szukać informacji na tematy poruszane w czasie lekcji.
  • EUROSTUDIA – wyjazdy na uczelnie w Europie wciąż postrzegane są jako oferta dla prymusów lub osób bardzo zamożnych. Tymczasem od 2004 roku maturzyści z Polski są przyjmowani na zagraniczne uczelnie wyższe na tych samych zasadach co obywatele tych krajów. Rekrutacja, znajomość języka obcego, stypendia, praca dla studenta, koszty życia oraz formalności związane z pobytem – to najważniejsze zagadnienia poruszane na lekcji Eurostudia.
  • EUROPRACA – ta eurolekcja podejmuje tematykę związaną z zatrudnieniem w Unii Europejskiej. Uświadamia, na co należy zwrócić uwagę przed wyjazdem do pracy w UE, jak się przygotować, co zrobić, by uniknąć niebezpieczeństw pracując w innym unijnym kraju. Uczniowie dyskutują o tym, czy warto wyjechać do pracy za granicę, dowiadują się, gdzie szukać pracy za granicą, tworzą listę spraw, o których nie można zapomnieć przed wyjazdem i rozwiązują problemy, które mogą się pojawić już po podjęciu pracy w innym unijnym kraju.
  • EUROAKTYWACJA – najważniejsza lekcja związana z Europejskim Rokiem Obywateli. Jej celem jest zachęcenie młodzieży do aktywności społecznej (zwłaszcza na poziomie europejskim), która może przybierać różne formy. Przekazujemy w niej zagadnienia dotyczące polityki młodzieżowej, źródeł informacji młodzieżowej, projektów lokalnych i międzynarodowych.
  • EUROSZANSE – w czasie lekcji uczniowie zastanawiają się, co dla nich wynika z faktu, że Polska jest w Unii Europejskiej, odpowiadają na pytania quizu, poznają podstawowe zagadnienia z zakresu pracy, studiów i wolontariatu w Europie. Zapoznają się z programami finansującymi działalność młodzieżową i projektami młodzieżowymi. Wymyślają swoje własne projekty i dowiadują się, gdzie szukać na nie funduszy.

 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową: sdsmszczecin@eurodesk.eu

Macie pytania? Prosimy dzwonić: 91 42 10 292.

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl