Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Dodano: 13 sie 2016

Czy głos młodzieży ma znaczenie?

Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zainaugurowała swoją nową kadencję. Młodzi ludzie z całego województwa spotkali się w Szczecinie 24 marca, aby zapoznać się z kształtem polityki młodzieżowej na Pomorzu Zachodnim oraz zaplanować swoje działania w 2017 roku. Nowi Radni, liderzy swoich młodzieżowych społeczności, poznali funkcjonowanie Sekretariatu ds. Młodzieży, który opiekuje się Radą, a także działania punktów informacyjnych Eurodesk i Europe Direct-Szczecin. Zadaniem Rady jest reprezentowanie zachodniopomorskiej młodzieży i współudział w kreowaniu polityki młodzieżowej naszego regionu.

Nowa kadencja będzie przełomowa w zachodniopomorskiej historii, po raz pierwszy Rada przyjmie kolegialny charakter, co znacząco uprości działanie i ograniczy zbędną biurokrację. Niezwłocznie podjęto pierwsze działania, m.in. skierowano petycję do Zarządu Powiatu Choszczeńskiego ws. funkcjonowania komunikacji zbiorowej.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tej kadencji będzie Europejski Tydzień Młodzieży, wydarzenie tworzone przez młodych Europejczyków z całej Unii Europejskiej. ETM to inicjatywa Komisji Europejskiej, która chce poznać zdanie młodego pokolenia. Dzięki niej ma szansę na wyrażenie swoich poglądów i europejskich aspiracji. W naszym regionie w jego organizację zaangażowani są uczestnicy tegorocznej edycji Lidera Zachodniopomorskiego. Teraz dołączyła do nich również Rada Młodzieży. Już niebawem będzie można poznać szczegółowy plan tego wydarzenia.

 Autor: Maciej Skrzek / Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego – uczeń XIII LO w Szczecinie.

Newsletter

Bądź na bieżąco!

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl