BIEG „Pomorze Zachodnie dla Europy” - Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

BIEG „Pomorze Zachodnie dla Europy”

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin zapraszają na bieg „Pomorze Zachodnie dla Europy”. Będzie to okazja do podjęcia wyzwania pokonania 5-kilometrowej trasy, odwiedzenia stoisk europejskich sieci i udziału w warsztatach na temat Europejskiego Korpusu Solidarności. W programie znajdą się również atrakcje dla dzieci.
Bieg na Polanie Sportowej odbędzie się w terminie Międzynarodowego Dnia Demokracji – święta zainicjowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Podstawą funkcjonowania Unii Europejskiej jest demokracja przedstawicielska – zachęcamy mieszkańców Pomorza Zachodniego do aktywnego świętowania tego wyjątkowego dnia wraz z osobami, które są aktywne zarówno pod względem obywatelskim, jak i sportowym.

Program
Bieg „Pomorze Zachodnie dla Europy”
Szczecin, 15 września 2019 r., godz. 10:00-14:00
Trasa: Polana Sportowa / Polana Biała

Bieg:
10:00 Rozpoczęcie imprezy
10:45 Rozgrzewka
11:00 Marsz nordic walking oraz bieg – dystans 2.5 km (od 15 roku życia)
11:30 Biegi dzieci – 200 m (0-6 lat), 400 m (7- 10lat), 600 m (11- 14 lat)
11:50 Rozgrzewka
12:00 Marsz nordic walking oraz bieg – dystans 5 km (od 15 roku życia)
13:30 Dekoracje
13:30 – 14:00 Wspólne grillowanie

Piknik Europejski:
11:00 Warsztat: Wolontariat lokalnie i międzynarodowo
Prowadzące: Kasia Michałek, Ewelina Sobecka / Stowarzyszenie Polites
12:00 Warsztat: Europejski Korpus Solidarności
Prowadząca: Kamila Bieniecka / Sekretariat ds. Młodzieży WZ

Warsztaty – opisy:

Warsztat: Wolontariat lokalnie i międzynarodowo
Prowadzące: Kasia Michałek, Ewelina Sobecka / Stowarzyszenie Polites
Niedzielny warsztat będzie okazją do porozmawiania o wolontariacie lokalnym i międzynarodowym. Kasia i Ewelina przybliżą, co można robić w Szczecinie, w jakich organizacjach i instytucjach można działać oraz o czym należy pamiętać rozpoczynając swoją wolontariacką przygodę. Przedstawią ofertę skierowaną do społeczności lokalnej, w tym warsztaty, szkolenia, spotkania, opcje aktywności wolontariackiej w ramach działań Pierwsza Pomoc w Lekcjach, Starszy Brat Starsza Siostra. Dodatkowo, opowiedzą o wolontariacie europejskim realizowanym w Stowarzyszeniu POLITES w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności. Organizacja od lat gości i wysyła młode osoby na międzynarodowe projekty wolontariackie. Zapraszamy do udziału!

Warsztat: Europejski Korpus Solidarności
Prowadząca: Kamila Bieniecka
Scenariusz warsztatów został opracowany głównie z myślą o młodzieży w wieku 17-30 lat, w tym takiej, która już za chwilę będzie decydować o swojej przyszłości. Przyszłości w Unii Europejskiej. Studia? Praca? Gap year? To pytania, które zadaje sobie niemal każdy osiemnastolatek. Praca społeczna i uczestnictwo w projektach młodzieżowych – to możliwości zdobywania doświadczeń, z których każdy młody człowiek stojący u progu swojej dorosłości powinien sobie zdawać sprawę.
Europejski Korpus Solidarności dostępny jest dla osób od 18 do 30 roku życia, zatem z warsztatów skorzystać mogą również osoby starsze, takie, które kończą studia lub szukają różnych doświadczeń edukacyjnych i zawodowych.

Stoiska informacyjne:

Stoisko informacyjne: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin
Celem działalności Punktu jest przede wszystkim przybliżenie Unii Europejskiej obywatelom naszego regionu, zwiększenie ich świadomości o możliwości partycypowania w podejmowaniu decyzji na najwyższym szczeblu, przekazywanie opinii społeczeństwa do instytucji europejskich oraz pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące klientów pytania.
Prowadzimy lekcje europejskie w szkołach, organizujemy wydarzenia o tematyce europejskiej na uczelniach, w bibliotekach i innych przestrzeniach publicznych.
Więcej informacji:
http://www.europedirect-szczecin.eu/

Stoisko informacyjne: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie
Główny Punkt Informacyjny Fundusze Europejskich w Szczecinie to miejsca, w których można uzyskać informacje o Funduszach Europejskich. I to nie tylko o dofinansowaniach, ale i np. bardzo atrakcyjnych pożyczkach (udzielanych na o wiele lepszych warunkach niż w banku!). Co najważniejsze, pomoc, którą oferują pracownicy punktów, jest całkowicie darmowa.
Punkt dostępny jest we wszystkie dni robocze i oferuje:
– konsultacje telefoniczne, mailowe oraz w siedzibach punktów w zakresie znalezienia źródeł dofinansowania pomysłów, pomocy beneficjentom Funduszy Europejskich w przy realizacji, rozliczaniu projektów,
– publikacje dotyczące Funduszy Europejskich,
– udział w szkoleniach, warsztatach, spotkaniach informacyjnych.

Więcej informacji:
www.rpo.wzp.pl;
www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Rejestracja do biegów i na bezpłatny udział w warsztatach: www.protiming24.pl/startmeta

Newsletter

Bądź na bieżąco!

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl