Zielony Wolontariat - Sekretariat ds. Młodzieży Zielony Wolontariat - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Zielony Wolontariat

W grudniu aktywni mają swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji po raz kolejny podejmiemy temat wolontariatu, tym w razem w kontekście aktywizmu na rzecz naszej planety. Głównym celem dwudniowego wydarzenia jest wspólne znalezienie pomostu pomiędzy lokalnymi przepisami prawnymi, międzynarodowymi dyrektywami i działaniem tu i teraz.

W ramach Zielonego Wolontariatu zapraszamy na inspirujące spotkanie, wspólne gotowanie, warsztaty dla młodzieży i akcje na terenie Szczecina.

Program wydarzenia:

Piątek, 7 grudnia

12:00-15:00 – „Myśl globalnie, działaj regionalnie”. Warsztaty dla młodzieży, prowadzenie: Kamila Bieniecka / REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Czy „poproszę bez słomki” może zmienić moje otoczenie? Dlaczego warto patrzeć na świat choć trochę szerzej? Czy młodzież ma wpływ na międzynarodowe strategie i czy w 2030 roku będziemy z siebie dumni czy raczej zawstydzeni? Głównym celem warsztatów dla młodzieży jest zwrócenie uwagi na połączenie pomiędzy codziennym życiem nastolatków a Sustainalable Development Goals (Celami Zrównoważonego Rozwoju) i Baltic 2030 Action Plan (wdrażaniem SDGs w rejonie Morza Bałtyckiego).
Porozmawiamy o małych i wielkich krokach ku lepszemu, sile partnerstw oraz zwrócimy uwagę na wybory, których dokonujemy w sklepach odzieżowych . Zapraszamy osoby w wieku 13-18 lat. Prosimy o rejestrację na warsztaty tak szybko jak to możliwe. W ramach przygotowania do warsztatów uczestnicy otrzymają drogą mailową ćwiczenia, których rezultaty zaprezentują podczas warsztatów.

16:00-22:00 – Spotkanie z przedstawicielami organizacji + gotowanie + koncert / Piwnica Kany

1. Spotkanie z organizacjami, które prowadzą działalność zgodną z Celami Zrównoważonego Rozwoju. Na scenie pojawią się organizacje ekologiczne, prozwierzęce, walczące o prawa kobiet, promujące aktywność obywatelską).

2. Wspólne gotowanie, które poprowadzi Gosia Rawa – lokalna aktywistka, koordynatorka programu „Wegański Szczecin”. Wspólne przygotowanie wegańskich potraw będzie połączone z rozmowami na temat ekologicznego trybu życia, korzyści płynących z wykluczenia produktów odzwierzęcych w diecie i wpływie hodowli zwierząt na masową skalę na środowisko.

3. Koncert w Piwnicy: Lee Monca (czyt. 'liii monka’) – alternatywne orzeźwienie prosto z garażu! Od niedawna dumni posiadacze singla „Nie ma już mnie”, którzy przygotowują się do wydania debiutanckiego albumu niskonakładowego. Elektryzujące power trio, młody skład grający mieszankę alternatywy, punk rocka i popularnego rocka.

Sobota, 8 grudnia
Wolontariat w wybranej organizacji na terenie Szczecina.

Link do rejestracji:

https://docs.google.com/forms/d/1u5bntlt2CUzvBAyoB7bryyAXoEa5ZdqymYb4zNl_kks/viewform?fbclid=IwAR00Z0MtcNI8aej7Gf1xnWBK3q0o7uQzcqYaDs6ymgskDqJMTme_zh0CbMs&edit_requested=true

Pozostańmy w kontakcie!

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl