Webinar: Fejm się zgadza, czyli o wpływie influencerów - Sekretariat ds. Młodzieży Webinar: Fejm się zgadza, czyli o wpływie influencerów - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Webinar: Fejm się zgadza, czyli o wpływie influencerów

Podczas godzinnego spotkania z ekspertami Stowarzyszenia Demagog przyjrzymy się temu, w jaki sposób polscy influencerzy, w tym youtuberzy, reagują na pandemię koronawirusa. O czym mówią? Jak wykorzystują swoje zasięgi? Komu służą a komu zagrażają? Weźmiemy pod lupę przykłady godne podziwu, jak i te godne potępienia.
 
Kto organizuje te wydarzenie?
Sekretariat ds Młodzieży
Stowarzyszenie Demagog
 
Prowadząca: Kinga Klich
 
O cyklu webinarów na temat fake newsów:
 
W okresie pandemii wiarygodna i sprawdzona informacja jest na wagę złota. Pozwala zadbać o zdrowie i życie nas samych oraz naszych najbliższych. Tylko jak sprawdzić, które spośród tysięcy treści na temat koronawirusa są godne zaufania? I jak rozmawiać z krewnymi i znajomymi, którzy uznali fałszywą informację za prawdę? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas 3 webinariów prowadzonych przez mentorów Akademii Fact-Checkingu. Dowiesz się ponadto, czym jest infodemia, dlaczego umysł prowadzi nas czasem na manowce i co z dezinformacją mają wspólnego influencerzy. Poznasz też kilka narzędzi, dzięki którym szybciej zweryfikujesz wiralowe zdjęcia i wideo.
 
Link do rejestracji: https://demagog.clickmeeting.pl/fejm-sie-zgadza/register
 
Liczba uczestników ograniczona do 100 osób.

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl