Projekt Lider Zachodniopomorski zakończony! - Sekretariat ds. Młodzieży Projekt Lider Zachodniopomorski zakończony! - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Projekt Lider Zachodniopomorski zakończony!

Współdziałanie, mini-granty, cenne doświadczenie w pracy metodą projektu i nawiązywanie sieci kontaktów – to zagadnienia związane z programem VI-tą edycją programu ,,Lider Zachodniopomorski”, którą zakończyliśmy w czerwcu.

W VI edycji wzięła udział 10-osobowa grupa młodzieży z Pomorza Zachodniego w wieku 17-19 lat z: Myśliborza, Szczecina, Barlinka, Kołobrzegu, Złocieńca, Świnoujścia, Łobza, Wielichówka.

Program trwał od stycznia do czerwca 2018. W drugim tygodniu ferii zimowych młodzież spotkała się na 4-dniowych warsztatach merytorycznych. Od lutego do marca trwało opracowywanie i konsultacje  koncepcji mini-grantów. Niektórzy z uczestników starali się także zdobyć mini-grant od Sekretariatu ds. Młodzieży na realizację mini-projektów. Udało się! Przyznaliśmy 3 mini-granty, które zostały wykorzystane na działania w Myśliborzu, Szczecinie, Świnoujściu.

Mini-projekty, które zostały zrealizowane dzięki ,,Liderowi Zachodniopomorskiemu” to:

– ,,Chill room-u” w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu (realizacja

w okresie kwiecień-czerwiec, otwarcie w dn. 4 czerwca 2018 r.);

– Myśliborski Kongres Samorządów Uczniowskich w Myśliborzu (realizacja w okresie kwiecień-czerwiec, finał wydarzenia w dn. 12 czerwca 2018 r.);

– kampania społeczna ,,Każdy jest wyjątkowy” w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu (realizacja w okresie kwiecień-czerwiec);

– projekt charytatywny ,,Żyrafy do zabawy” w Szczecinie (realizacja w okresie maj-czerwiec).

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom instytucjonalnym i organizacjom trzeciego sektora, które wsparły realizację projektów społecznych młodzieży!

 

Oficjalne zakończenie projektu odbyło się w dniu 9 czerwca w Kołobrzegu. Obecni uczestnicy otrzymali Certyfikaty uczestnictwa i Dyplomy udziału z rąk pani Anny Mieczkowskiej – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Uczestnikom VI edycji serdecznie dziękujemy za kilkumiesięczne zaangażowanie, kontakty, ciekawe rozmowy. Było nam miło odwiedzać Was podczas mini-projektów. Wierzymy, że to dopiero Waszej ciekawej drogi. Zatem dziękujemy i trzymamy kciuki!

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl