Trwają zapisy na II Bieg Pomorze Zachodnie dla Europy - Sekretariat ds. Młodzieży Trwają zapisy na II Bieg Pomorze Zachodnie dla Europy - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Trwają zapisy na II Bieg Pomorze Zachodnie dla Europy

Trwają zapisy do II Biegu Pomorze Zachodnie dla Europy. To już druga edycja biegowej imprezy organizowanej wspólnie przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin oraz Ruchową Akademię Zdrowia. Na uczestników czekają trasy 2,5 i 5 km w kategoriach bieg i marsz Nordic Walking. Najmłodsi będą mogli wystartować w biegu w kategoriach dziecięcych.  W ramach wydarzenia odbędzie się także warsztat „Wolontariat lokalnie i międzynarodowo” oraz dostępne będą stoiska informacyjne Punktu Europe Direct – Szczecin oraz Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinie. W programie znajdą się również atrakcje dla dzieci.

Bieg na Polanie Sportowej odbędzie się dwa dni przez obchodami Międzynarodowego Dnia Demokracji – święta zainicjowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Podstawą funkcjonowania Unii Europejskiej jest demokracja przedstawicielska – zachęcamy mieszkańców Pomorza Zachodniego do aktywnego świętowania tego wyjątkowego dnia wraz z osobami, które są aktywne zarówno pod względem obywatelskim, jak i sportowym.

 

Program

II Bieg „Pomorze Zachodnie dla Europy”
Szczecin, 13 września 2020 r., godz. 10:00-14:00
Trasa: Polana Sportowa

Bieg:
10:00 Rozpoczęcie imprezy
10:45 Rozgrzewka
11:00 Marsz nordic walking oraz bieg – dystans 2.5 km (od 15 roku życia)
11:30 Biegi dzieci – 200 m (0-6 lat), 400 m (7-10 lat), 600 m (11-14 lat)
11:50 Rozgrzewka
12:00 Marsz nordic walking oraz bieg – dystans 5 km (od 15 roku życia)
13:30 Dekoracje
13:30 – 14:00 Wspólne grillowanie

Warsztat: Wolontariat lokalnie i międzynarodowo
Prowadzące: Kasia Michałek, Ewelina Sobecka
Godziny 11:00-13:00
Miejsce: Polana sportowa

Warsztat będzie okazją do porozmawiania o wolontariacie lokalnym i międzynarodowym. Kasia i Ewelina przybliżą, co można robić w Szczecinie, w jakich organizacjach i instytucjach można działać oraz o czym należy pamiętać rozpoczynając przygodę z wolontariatem. Przedstawią ofertę skierowaną do społeczności lokalnej, w tym warsztaty, szkolenia, spotkania, opcje aktywności wolontariackiej w ramach działań Pierwsza Pomoc w Lekcjach, Starszy Brat Starsza Siostra Program Korpus Solidarności. Dodatkowo, opowiedzą o wolontariacie europejskim realizowanym w Stowarzyszeniu POLITES w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności. Organizacja od lat gości i wysyła młode osoby na międzynarodowe projekty wolontariackie. Zapraszamy do udziału osoby od 13 roku życia!
Zapisy na warsztaty:https://protiming24.pl/akredit/wlm20

Stoiska informacyjne: Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin oraz Głównego Punktu Informacji o Funduszach Europejskich
Celem działalności Punktu Europe Direct – Szczecin jest przybliżenie Unii Europejskiej obywatelom naszego regionu, zwiększenie ich świadomości o możliwości partycypowania w podejmowaniu decyzji na najwyższym szczeblu, przekazywanie opinii społeczeństwa do instytucji europejskich oraz pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.Konsultanci Punktu prowadzą lekcje europejskie w szkołach i organizują wydarzenia o tematyce europejskiej w przestrzeni publicznej Szczecina.

Rejestracja do biegów: https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/Pomorze-Zachodnie-dla-Europy

Regulamin dostępny na stronie: http://raz.szczecin.pl/2020-07-29-07-42-04/regulamin

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl