Stop samobójstwom dzieci i młodzieży! - Sekretariat ds. Młodzieży Stop samobójstwom dzieci i młodzieży! - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Stop samobójstwom dzieci i młodzieży!

Więcej empatii, więcej zrozumienia!

 

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, wypełniając swoją misję, przyłącza się do działań na rzecz polepszenia zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. W tym szczególnym i tak smutnym dniu apelujemy do szkolnych psychologów i nauczycieli: Jesteście ważni w codziennym życiu młodzieży, kształtujecie codzienność młodych ludzi. To także apel do rodziców, opiekunów, do szkolnych koleżanek i kolegów. Cytując nasz film: „Więcej empatii, więcej zrozumienia.”

 

OBEJRZYJ NASZ 1-MINUTOWY FILM!

 

10 września to Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Święto zainicjowane w 2003 roku przez Międzynarodowe Towarzystwo Zapobiegania Samobójstwom (IASP), we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Światową Federacją Zdrowia Psychicznego (WFMH).

W ostatnim 10-leciu obserwujemy jak szybko rośnie wskaźnik problemów o podłożu psychicznym wśród dzieci i młodzieży. Tylko w roku 2022 w Polsce zanotowano 2093 próby samobójcze prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia (źródło danych: Zamachy samobójcze od 2017 roku – Statystyka – Portal polskiej Policji (policja.pl)

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl