Spotkanie Baltic Stories_relacja - Sekretariat ds. Młodzieży Spotkanie Baltic Stories_relacja - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Spotkanie Baltic Stories_relacja

W czwartek 28 lutego w restauracji Plenty w Szczecinie odbyło się spotkanie informacyjne dla młodych osób, które chciałaby wziąć udział w zagranicznym wolontariacie na Litwie w ramach projektu Baltic Stories. Na początku spotkania reprezentantki Biura Turystyki Urzędu Marszałkowskiego przygotowały dla uczestników spotkania prezentację dotyczącą Dni Miasta Šilutė, gdzie w maju mają pojechać nasi wolontariusze. Prezentacja została przygotowana również przez litewską młodzież, która zaprasza polskich rówieśników do siebie. Następnym punktem programu była prezentacja przygotowana przez przedstawicielkę Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct ze Szczecina – Paulinę Rudź.

 

Tematem przewodnim był Europejski Korpus Solidarności, który jest nową inicjatywą Unii Europejskiej. Umożliwia on młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu, a także rozwoju zawodowego we własnym kraju oraz za granicą. Na końcu spotkania zostały przeprowadzone warsztaty przez Kamilę Bieniecką z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas warsztatów młodzież aktywnie wypowiadała się o swoich doświadczeniach z wolontariatem oraz przedstawiła nam swoje oczekiwania względem kolejnego wyjazdu. Warsztaty okazały się bardzo owocne. Dowiedzieliśmy się jakie są potrzeby wolontariuszy z Pomorza Zachodniego.

 

Paulina Janeczek, stażystka SdsM

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl