Relacja z Youth Conference BSSSC w Kaliningradzie - Sekretariat ds. Młodzieży Relacja z Youth Conference BSSSC w Kaliningradzie - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Relacja z Youth Conference BSSSC w Kaliningradzie

W dniach 14-16 kwietnia 2019 roku wziąłem udział w Konferencji Młodzieżowej organizowanej przez BSSSC w Kaliningradzie. Pierwszego dnia miało miejsce oficjalne spotkanie z przedstawicielami władz obwodu kaliningradzkiego oraz wieczorna integracja uczestników.

W poniedziałek rano udaliśmy się na Uniwersytet Technologiczny w Kaliningradzie, gdzie odbyły się warsztaty dotyczące promocji w środkach masowego przekazu. Mieliśmy możliwość wybrania jednej z trzech sfer: social media, magazyn lub film. Efekty pracy w grupach zaprezentowaliśmy ostatniego dnia. Kolejnym punktem programu była sesja Q&A z Ministrem Kultury i Turystyki obwodu kaliningradzkiego. Dyskutowaliśmy o planach turystycznego rozwoju i możliwościach kulturalnych regionu. Przyznać trzeba, że plan był napięty. Nie mieliśmy czasu na nudę. W czasie spotkania z dyrektorem artystycznym kina „Zarya” rozmawialiśmy o międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych „KOROCHE”. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka produkcji prezentowanych podczas tej imprezy. Ostatni dzień rozpoczął się wcześnie rano wycieczką do nadmorskiej miejscowości Svetlogorsk. W bardzo urokliwym otoczeniu dyskutowaliśmy na temat  naszej własnej, młodzieżowej deklaracji bałtyckiej. Pracowaliśmy w grupach nad różnymi obszarami. Były to między innymi: transport, edukacja i kultura. Razem z kolegami i koleżankami zająłem się tematem edukacji. Zaproponowaliśmy szkolenia dla nauczycieli, wspólny fundusz grantowy na projekty studenckie i wymianę uczniowską. Dalsze prace nad deklaracją zostały przewidziane podczas Baltic Youth Camp w Gdańsku. Spotkanie w Kaliningradzie było owocne. Pozwoliło na wypracowanie wspólnych celów i znalezienie ciekawych sposobów ich realizacji.

 

Szymon Górny

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl