Podróżuj tego lata po UE - Sekretariat ds. Młodzieży Podróżuj tego lata po UE - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Podróżuj tego lata po UE

Masz ukończone 18 lat? Unia Europejska ma dla ciebie coś specjalnego. W ramach unijnej inicjatywy możesz zawalczyć o jeden z 15 tys. biletów i nawet przez miesiąc podróżować bezpłatnie po Europie. Nabór już się rozpoczął i będzie trwać do 26 czerwca b.r. do godz. 12.00.

W ramach unijnej inicjatywy młodzi ludzie będą mogli podróżować indywidualnie lub w grupach do max. 5 osób. Podróż ma odbywać się przede wszystkim koleją, alternatywnie autobusem, promem lub samolotem w szczególnych przypadkach. Do tego wybrani uczestnicy muszą odbyć podróż w okresie między 9 lipca a 30 września 2018 r. i mogą podróżować max. 30 dni do najwyżej czerech krajów. 

Jak się zgłosić?

Kandydaci muszą podać swoje dane osobowe oraz szczegóły planowanej podróży. Do tego każdy kandydat weźmie udział w quizie, który będzie zawierał 5 pytań dotyczących Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, unijnych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. A na koniec kandydaci zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytanie dotyczące ile osób weźmie udział w tym projekcie. 

Komisja Europejska chciałaby także, aby młodzi podróżnicy opowiedzieli o swoich podróżach i doświadczeniach, dlatego wszyscy uczestnicy będą należeć do społeczności DiscoverEU i staną się ambasadorami tej inicjatywy. Będą także zachęcani by swoje relacje z podróży umieszczali na portalach społecznościowych. 

Zgłoszenie i więcej informacji na stronie:

Europejski Portal Młodzieżowy: Zgłoś się

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl