Wymiana Młodzieżowa Value Baltic 2017 zakończona - Sekretariat ds. Młodzieży Wymiana Młodzieżowa Value Baltic 2017 zakończona - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Wymiana Młodzieżowa Value Baltic 2017 zakończona

Polskie uczestniczki bezpiecznie wróciły do domu. Czeka je ostatni etap wymiany młodzieżowej, jakim jest ewaluacja. Spotkanie młodzieżowe odbyło się w okolicach Hamburga i było poświęcone kwestii ekologii. Pierwsza część wymiany odbyła się w malowniczym miejscu – Haus Rothfos. Tam młodzież brała udział w warsztatach, podczas których rozmawiała o wpływie jednostek na środowisko naturalne, budowała tratwę (na której odbył się potem rejs!), jak również edukowała się z zakresu ekologii środowisk wodnych. Podczas wieczoru zapoznawczego uczestników – z Niemiec, Norwegii, Estonii, Litwy, Łotwy i Finlandii – polska grupa zaprezentowała swój kraj w stroju ludowym, a podczas późniejszych zajęć stworzyła plakat na temat stanu środowiska w naszym państwie.

Po kilku dniach uczestnicy wymiany przenieśli się na zacumowany statek Passat w Lubece. Tam wzięli udział w konferencji klimatycznej. Relacje Patrycji, Karoliny, Sary, Renaty i Marty wkrótce pojawią się na naszej stronie.  Tymczasem zdradziły, że dobre wrażenie zrobiła na nich bardzo organizacja wydarzenia, która sprawiła, że grafik był napięty, ale atmosfera bardzo przyjazna i swobodna. 

 

 

 

 

 

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl