Parapetówka w Sekretariacie ds. Młodzieży - Sekretariat ds. Młodzieży Parapetówka w Sekretariacie ds. Młodzieży - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Parapetówka w Sekretariacie ds. Młodzieży

Czy wiecie już, że jesteśmy w nowym miejscu? Zapraszamy na parapetówkę! Będzie dobra kawa, coś słodkiego i niespodzianka, a wszystko po to, by w miło i na luzie porozmawiać w gronie młodzieży, partnerów i przyjaciół. Odpowiemy na wszelkie pytania, porozmawiamy o planach i oczekiwaniach, przedstawimy tematy, które są nam bliskie na co dzień, a Wy opowiecie nam co u Was!

Kiedy? 14 lutego 2017, godz. 13.30-14.00

Gdzie: plac Kilińskiego 3, wejście A, II piętro, pokój 251

Po wydarzeniu, o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie robocze poświęcone Przystankowi Wolontariat, na które organizatorzy zapraszają organizacje pozarządowe i grupy nieformalne chętne do tego, by podyskutować o formie i przyszłości tego wydarzenia.

Dodatkowo z okazji otwarcia Sekretariat ds. Młodzieży zaprasza młodzież w wieku 16-20 lat na aktywne zajęcia:

14.02., godz. 10:00 – 13:30 – Warsztaty happeningu (Ewa Chmielewska, Sekretariat ds. Młodzieży)

15.02., godz. 11:00 – 12:30 – Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery” (M.Samul-Szerwińska, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Szczecin)

15.02. godz. 12:45 – 14:15 – Poznaj Europe-Direct i weź udział w warsztacie ,,Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!” (Olga Łozińska, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin)

15.02., godz. 14:30 – 15:00 – Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie! (M.Samul-Szerwińska, i E.Chmielewska) – spotkanie informacyjne

Na warsztaty obowiązują zgłoszenia – decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne.
Osoby chętne prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem TUTAJ.

Miejsce: budynek przy Placu Kilińskiego 3, wejście A, II piętro, sala 207

Informacje o warsztatach

• Warsztaty happeningu

3, 2 ,1 działamy! 14 lutego zapraszamy młodzież na warsztaty poświęcone sztuce happeningu. Podczas warsztatów młodzież pozna historie tej sztuki ale przede wszystkim dowie się co to jest happening w praktyce i spróbuje stworzyć swoje własne działanie artystyczne. Dowie się o innych działaniach i akcjach street artowych. Finałem warsztatów będzie samodzielne zrealizowanie wymyślonego przez grupę działania artystycznego w przestrzeni publicznej.
Ten warsztat jest świetnym miejscem dla osób, które chcą rozwinąć się artystycznie, ale też dowiedzieć się jak użyć sztukę jako narzędzie promocji i marketingu – młodzież często organizuje swoje inicjatywy bez budżetu. Sztuka jest narzędziem dzięki któremu możemy zrealizować ciekawe działanie promocyjne jednocześnie wyrażając siebie i nie ponosząc żadnych kosztów.

• Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery”

Warsztaty ,,Papiery do kariery” to szansa, by poznać inicjatywę Europass, a zwłaszcza Europass-CV, który każdy może wypełnić za pomocą edytora on-line. Narzędzia to nie wszystko, dlatego podczas zajęć znajdzie się przestrzeń, by zastanowić się nad umiejętnościami i kompetencjami. Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi informacjami, które pomogą uatrakcyjnić CV i mimo młodego wieku przedstawić informacje pożyteczne w przypadku poszukiwania pracy, czy stażu.

• Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!
Podczas 90-minutowego spotkania spróbujemy odczarować takie pojęcia, jak „bon ton”, „savoir- vivre” czy „etykieta stołu”. Posługując się wieloma przykładami, jakich dostarcza nam codzienność, pokażemy, że bycie osobą kulturalną jest bardzo pomocne i ułatwia życie. Udowodnimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie jedna rzecz pozostaje niezmienna: dobre maniery. Porozmawiamy przede wszystkim o tym, dlaczego o kulturze osobistej należy pamiętać w każdej sytuacji. Przekonamy, że sztuka doskonałego zachowania się – w różnych okolicznościach – stanowi istotny element zawodowego i prywatnego sukcesu. Na spotkaniu poruszymy, między innymi, tematy dress code’u, komunikacji w mediach społecznościowych oraz etykiety obowiązującej przy stole, nie zapominając przy tym o sytuacjach i gestach być może zwyczajnych, ale nie mniej ważnych, jak zachowanie w windzie, wybór prezentu czy całowanie w dłoń. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie klasę, ale nie zapominają przy tym, że swoboda jest najlepszą oznaką znajomości zasad dobrych manier.

• Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie!
100% informacji o wolontariacie zagranicznym podczas krótkiego spotkania informacyjnego. Czym jest wolontariat europejski EVS, co to jest Europejski Korpus Solidarności, jakie są inne programy wolontariackie, z których można skorzystać w wakacje, w trakcie, czy po studiach? Jak Sekretariat ds. Młodzieży może pomóc w poszukiwaniu odpowiedniej oferty? Te informacje przekażemy uczestnikom podczas spotkania, na koniec którego rozlosujemy drobne gadżety – upominki.

Dołącz do Europejskiego Korpusu Solidarności!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin zaprasza na spotkanie poświęcone najnowszej inicjatywie Komisji Europejskiej – Europejskiemu Korpusowi Solidarności. Projekt jest skierowany do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat i ma stanowić narzędzie obopólnej korzyści, z jednej strony zapewniając młodym Europejczykom rozwój osobisty i dając pracę, a z drugiej będąc reakcją na współczesne problemy dotykające Europę. Decydując się na kilkumiesięczny wolontariat lub praktykę zawodową młodzież może dołączyć do tysięcy rówieśników z całego kontynentu niosących pomoc w dziedzinie: edukacji, ochrony zdrowia, integracji imigrantów i uchodźców, ochrony środowiska naturalnego i zapobieganiu klęskom żywiołowym itd. Co ciekawe wcale nie trzeba znać języka obcego, ani nigdzie wyjeżdżać, żeby móc pomagać i szerzyć ideę solidarności w Europie.

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl