Myśliborzanie też lubią Demokrację w praktyce! - Sekretariat ds. Młodzieży Myśliborzanie też lubią Demokrację w praktyce! - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Myśliborzanie też lubią Demokrację w praktyce!

W piątek 5 kwietnia przedstawiciele Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego odwiedzili Myśliborski Ośrodek Kultury, gdzie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Demokracja w praktyce”. Uczestnikami spotkania ze strony młodzieży byli myśliborscy uczniowie z Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich oraz z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa.

Spotkanie otworzył Pan Piotr Sobolewski – Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz oraz Pani Małgorzata Ludwiczek – Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży, którzy przywitali przybyłych gości. W pierwszej części programu młodzież wzięła udział w warsztatach ,,Konstytucja w moim życiu”, które prowadziła dr Marta Szulc z Uniwersytetu Szczecińskiego. Tradycyjnie nie obyło się bez pracy w grupach, dyskusji i przykładów z życia codziennego. Młodzież aktywnie udzielała się podczas ćwiczeń oraz chętnie wyrażała swoje zdanie na temat praw zawartych w Konstytucji.

W drugiej części programu odbył się panel dyskusyjny, podczas którego odbyła się rozmowa na temat demokracji w życiu codziennym z inspirującymi osobami. Głos zabrali Pan Burmistrz Piotr Sobolewski, Radny VII Kadencji – Pan Rafał Topolski oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich – Pani Beata Fryder. Rozmowę moderowała Pani Małgorzata Ludwiczek. Punktem docelowym było uświadomienie młodym ludziom jak ważne jest kształtowanie u dorastających pokoleń obywatelskich postaw oraz umiejętności związanych z udziałem w życiu publicznym. – Nie chciałem być dłużej tylko obserwatorem. Chciałem wziąć sprawy w swoje ręce. Skrzyknąłem wszystkich o podobnym spojrzeniu na rzeczywistość i zaczęliśmy wspólnie ją zmieniać. Nie mogliśmy dłużej  godzić się na obecny stan. Chcieliśmy działać dla dobra wspólnego – mówił Burmistrz Myśliborza Pan Piotr Sobolewski. Podczas dyskusji wywiązały się ciekawe rozmowy nt. tego, co dzieje się w Myśliborzu, nt. budżetu obywatelskiego i zaangażowania młodych osób w życie społeczne.

Nas jako organizatorów bardzo cieszą kolejne pozytywne opinie w ankietach ewaluacyjnych uczestników:

– Bardzo podobały mi się warsztaty!

– Dziękuję Wam!

– Szczególnie zainteresowała mnie rozmowa o prawach i działaniach a także poglądy innych.

– Dowiedziałam się, że każdy może być aktywny.

 

Gościom dziękujemy za zaangażowanie, a uczestnikom za kolejne niesamowite spotkanie!

 

Paulina Janeczek – stażystka Sekretariatu ds. Młodzieży

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl