IV Sesja Rady Młodzieżowej Województwa Zachodniopomorskiego z udziałem delegacji gruzińskiej - Sekretariat ds. Młodzieży IV Sesja Rady Młodzieżowej Województwa Zachodniopomorskiego z udziałem delegacji gruzińskiej - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

IV Sesja Rady Młodzieżowej Województwa Zachodniopomorskiego z udziałem delegacji gruzińskiej

Dila mshvidobis!tymi słowami, czyli gruzińskim Dzień dobry!  rozpoczęła się IV sesja Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, która miała miejsce 2 kwietnia w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa. Podczas spotkania Rada gościła gruzińską delegację młodzieży – uczestników projektu ,,Supporting the Development of Youth policy on Municipal Level in Georgia” dofinansowanego z programu Erasmus+.

Zgromadzonych gości oraz młodzież przywitał Pan Zbigniew Chojecki – Wiceprzewodniczący Sejmiku Zachodniopomorskiego wraz z Pani Małgorzatą Ludwiczek – Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży. Spotkanie było prowadzone przez Kornela Grabowskiego – Przewodniczącego RMWZ.

Głównym punktem spotkania była rozmowa z gośćmi z Gruzji, którzy opowiedzieli o aktywnościach społecznych w swoim kraju. Wskazali na to,  co zainspirowało ich do współpracy z organizacjami samorządowymi. Następnie Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczęła spotkanie, angażując się w sprawy naszego regionu. W swojej działalności stwarza możliwości współpracy na szczeblu politycznym, a także służy młodzieży jako miejsce wymiany opinii i doświadczeń. Praca w młodzieżowej radzie daje ogromne możliwości wzięcia odpowiedzialności za swoje środowisko lokalne, ucząc tym samym samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu. Regularne spotkania rady są świetną okazją do zgłoszenia uwag i problemów na szczeblu lokalnym.

,,Warto być aktywnym, warto omawiać problematykę miasta, a także dzielić się swoimi poglądami. Może i jesteśmy młodzi, ale nasz głos ma znaczenie. Wielu przedstawicieli samorządu okazuje zainteresowanie i zwraca uwagę jak ważne są pomysły młodzieży, aby rozwijać Pomorze Zachodnie’’ – mówił Maciej Skowroński – reprezentant szczecińskiej rady, który przedstawiał założenia Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego do członków RMWZ.

To było kolejne interesujące i motywujące do działania spotkanie. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie odwiedzą nas kolejni zagraniczni goście.

Dziękujemy delegacji gruzińskiej!

გმადლობთ და კვლავ მივესალმები!

Opracowała: Julita Lech – stażystka w Sekretariacie ds. Młodzieży

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl