Demokracja w praktyce – rozpoczęliśmy cykl spotkaniem w Resku - Sekretariat ds. Młodzieży Demokracja w praktyce – rozpoczęliśmy cykl spotkaniem w Resku - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Demokracja w praktyce – rozpoczęliśmy cykl spotkaniem w Resku

Zespół Szkół w Resku był gospodarzem pierwszego w 2019 spotkania w ramach cyklu ,,Demokracja w praktyce”, który jest organizowany przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego z inicjatywy Marszałka Olgierda Geblewicza.

 

Zgromadzoną w forum szkoły młodzież powitał Pan Dyrektor Dariusz Siemasz oraz Pani Małgorzata Ludwiczek – Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży, która wyjaśniła na czym polega cały cykl edukacyjny ,,Demokracja w praktyce” realizowany w regionie.

 

Każde ze spotkań w ramach cyklu składa się z dwóch części – warsztaty merytoryczne oraz dyskusja młodzieży z gośćmi specjalnymi. Młodzież reskiej szkoły wzięła udział w zajęciach ,,Konstytucja w moim życiu – prawa i wolności obywatelskie” prowadzonych przez dr Martę Szulc – adiunkta w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.  Była to doskonała okazja do refleksji i zastanowienia się nad praktycznymi aspektami praw i wolności oraz odniesienia się do zapisów Konstytucji RP.

W dyskusji moderowanej przez Panią Małgorzatę Ludwiczek wzięli udział pan Arkadiusz Czerwiński – Burmistrz Miasta i Gminy Resko oraz Ewelina Turkowska-Płowczyk – dyrektor biura Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie. Podczas rozmowy zarówno młodzież, jak i goście zwracali uwagę na lokalne aspekty aktywności obywatelskiej – konieczność działania na rzecz spraw, które są ważne dla obywateli. Wiąże się to z możliwością zrzeszania się w postaci stowarzyszeń czy grup nieformalnych, które mają duże szanse na zdobywanie dofinansowania na projekty społeczne.

 

Rok 2019 upływa pod znakiem spotkań ,,Demokracja w praktyce” głównie w regionie. Oprócz Reska odbędą się także w: Białogardzie, Myśliborzu, Wałczu, Koszalinie, Kołobrzegu oraz w Szczecinie. W maju br. uczestnicy poszczególnych spotkań wezmą udział w konferencji ,,UE inspiruje Pomorze Zachodnie” w Szczecinie.

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl