Czy głos młodzieży ma znaczenie? - Sekretariat ds. Młodzieży Czy głos młodzieży ma znaczenie? - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Czy głos młodzieży ma znaczenie?

Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zainaugurowała swoją nową kadencję. Młodzi ludzie z całego województwa spotkali się w Szczecinie 24 marca, aby zapoznać się z kształtem polityki młodzieżowej na Pomorzu Zachodnim oraz zaplanować swoje działania w 2017 roku. Nowi Radni, liderzy swoich młodzieżowych społeczności, poznali funkcjonowanie Sekretariatu ds. Młodzieży, który opiekuje się Radą, a także działania punktów informacyjnych Eurodesk i Europe Direct-Szczecin. Zadaniem Rady jest reprezentowanie zachodniopomorskiej młodzieży i współudział w kreowaniu polityki młodzieżowej naszego regionu.

Nowa kadencja będzie przełomowa w zachodniopomorskiej historii, po raz pierwszy Rada przyjmie kolegialny charakter, co znacząco uprości działanie i ograniczy zbędną biurokrację. Niezwłocznie podjęto pierwsze działania, m.in. skierowano petycję do Zarządu Powiatu Choszczeńskiego ws. funkcjonowania komunikacji zbiorowej.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tej kadencji będzie Europejski Tydzień Młodzieży, wydarzenie tworzone przez młodych Europejczyków z całej Unii Europejskiej. ETM to inicjatywa Komisji Europejskiej, która chce poznać zdanie młodego pokolenia. Dzięki niej ma szansę na wyrażenie swoich poglądów i europejskich aspiracji. W naszym regionie w jego organizację zaangażowani są uczestnicy tegorocznej edycji Lidera Zachodniopomorskiego. Teraz dołączyła do nich również Rada Młodzieży. Już niebawem będzie można poznać szczegółowy plan tego wydarzenia.

 Autor: Maciej Skrzek / Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego – uczeń XIII LO w Szczecinie.

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl