PANEL DYSKUSYJNY: „RÓŻNE OBLICZA POMORZA ZACHODNIEGO” - Sekretariat ds. Młodzieży PANEL DYSKUSYJNY: „RÓŻNE OBLICZA POMORZA ZACHODNIEGO” - Sekretariat ds. Młodzieży
Program zdrowotny

Numer projektu:

RPZP.06.08.00-00-32-K022/22

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

Rozwój, aktywność, współpraca

Sekretariat ds. Młodzieży

PANEL DYSKUSYJNY: „RÓŻNE OBLICZA POMORZA ZACHODNIEGO”

 

Przewodnicząca Komisji ds. Kontaktu z Młodzieżowymi Radami Miast i Gmin – Radna Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Natalia Wysocka poprowadziła panel warsztatowy dedykowany dla przedstawicieli Młodzieżowych Rad Miast i Gmin Województwa Zachodniopomorskiego pt.: „Różne oblicza Pomorza Zachodniego”. Młodzieżowi Radni dowiedzieli się między innymi jak powinna przebiegać współpraca w radach, jak rozwiązywać problemy podczas realizacji projektów, gdzie otrzymać pomoc, do jakich osób czy instytucji zawrócić się po wsparcie merytoryczne, logistyczne czy finansowe, a także jakich sytuacji unikać aby skupić się na działaniu bez sporów i konfliktów.

Druga część panelu to praca warsztatowa w grupach. Uczestnicy otrzymali 5 zagadnień, które wskazali jako niezwykle istotne we wcześniej przeprowadzonej ankiecie.

– łamanie praw ucznia

– zanieczyszczenie środowiska

– brak miejsc do spędzenia czasu wolnego

– nietolerancja i wykluczenie

– niska kondycja psychiczna młodzieży

Ta część oprócz wskazania możliwości, działań, wsparcia i pomocy w określonych sytuacjach, ujawniła również istotne problemy, z którymi styka się dzisiaj młody człowiek. Na pewno zabrakło czasu na szerszą dyskusję, jaka rozgorzała, ale nie zostawimy tych zagadnień. Cieszymy się, że podczas zorganizowanego przez Sekretariat ds. Młodzieży spotkania młodzi mogli wymienić się uwagami i swoim doświadczeniem.

Gościem honorowym panelu była Pani Senator Magdalena Kochan. Spotkanie to było niezwykle inspirujące i cenne dla wszystkich stron.

Podczas dyskusji wybrzmiały słowa Mariana Turskiego:

„Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana na poczet aktualnej polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana”.

 

Działajcie dalej. Jesteśmy wdzięczni za Wasze rekomendacje – Wasz głos nie pozostanie bez echa. Nasze kolejne wydarzenia będą odpowiedzią na Wasze potrzeby.

 

©2016 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl